PAULMARK | MAXIMALL | NCITY

Kimlik Mağazaları


Kayatürk ailesinin tekstil sektöründeki hayatı, 1991 yılında Ankara’da başladı.

1995 yılında profesyonel ekip anlayışı ile hareket ederek büyük mağazacılığa adım attı ve 2000 yılına kadar farklı isimlerle mağazacılık faaliyetlerini sürdürdü.

2000 yılından itibaren artık ulusal ve uluslararası modern mağazacılık anlayışı ile hizmet verme kararı aldı, bu amaç doğrultusunda tüm mağazacılık faaliyetlerini Kayatürkler A.Ş.-Oktay A.Ş. ve Vizyon Ltd. Şti. bünyesinde KİMLİK ismi ile birleştirerek büyük ve modern mağazacılık markasının temellerini attı.

Ulusal ve uluslararası markalaşma amacı ile 2004 yılında Ankara dışına açılma kararı aldı ve koordinasyon merkezi için Ankara Gimat ’ta 10.000 m2’lik lojistik ve koordinasyon merkezi kurdu. Teknik alt yapısını baştan aşağı yenileyerek büyük ve kapsamlı bir yatırım neticesinde Microsoft – Navision entegre programını kullanmaya başladı.

Türkiye’nin büyük şehirlerinde ve özellikle de yatırım açığı olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde mağazalar açtı.

2006 yılında İzmit’te NCity adı altında Alışveriş Merkezi projesini hayata geçirdi, 3 katlı ve 20.000 m2 kapalı alanı olan A.V.M. İzmit halkının yanı sıra İstanbul’dan alışverişe gelen müşterilerine de hizmet vermektedir.

Ayrıca Diyarbakır NCity AVM nin de hem işletmecisi hemde büyük ortağı oldu.

2006 yılından itibaren kendi markaları ile üretim yapmaya başlayan şirket, bu markalardan bir tanesi olan Paulmark ile yoluna devam etme kararı almış ve tüm kategorilerinde bu markayı kullanmaya başlamıştır. Yeni açtığı ve tadilat yaparak yenilediği mağazalarında da artık PAULMARK tabelasını kullanmaya başlamıştır.

Kayatürk Ailesi, bugün 5 şirketi ve bunlara bağlı olarak Türkiye’de 22 şehirde 26 mağaza’ Irak’ta 31 mağaza Kazakistan’da 3 mağaza, 30.000 ürün çeşidi ve 2000 çalışan ile hizmet vermektedir.